KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 12533199
nr 1253 3199
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Färgetsningar, 2 st. 99/100, signerade. Motivet: 29x21
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 6 maj 2019
kl 18:34:18
6/5 14:15:27
2.000 kr
6/5 17:46:08
Roberto Matta
Läs mer om Roberto Matta